Moskva, Petrohrad a Solovecké ostrovy

cena od 23 800 Kč termín: 13.07.2018 délka: 24 dní (zájezd č. 489866)

24 - denní zájezd

Rusko nemůžete pochopit, můžete si jej ale zamilovat - tak praví klasik. Přesvědčte se sami a vydejte se s námi na dlouhé putování za ruskou duší, po stopách ruských malířů a mnichů prodchnutých bohohledačstvím, po těch nejvýznamnějších památkách ruského umění a stavitelství. Zamilujete si nekonečné ruské lesy, srdečnost místních lidí a nádhernou přírodu Ruska - a ta láska vás už nikdy neopustí. Ze studených vln Bílého moře ční k nebi zlaté kopule středověkého Soloveckého kláštera. Sem vedly po staletí kroky poutníků i mnichů hledajících místo, které je blíže bohu. I my se na chvíli staneme poutníky putujícími svatou Rusí za lidmi, za dobrodružstvím a za poznáním. Během cesty budeme mít možnost se detailně seznámit s realitou ruského venkova i města, projedeme 7.000 km srdcem historického Ruska a ledovcovou krajinou s tisíci jezery. Ochutnáme pirožek s kartoškou, čaj s borůvkami, vodku, soloveckého sledě i papirosy „Belomor“, které kouřil, všem dětem známý, zlý vlk. Navštívíme ty nejslavnější ruské kláštery s obdivuhodnými chrámy a památkami, v muzeích si kromě jiného prohlédneme obrazy tří nejznámějších ruských středověkých malířů (Andreje Rubleva, Theofana Řeka a Dionýsia), jejichž místa působení i navštívíme. Při návštěvě významných památek je zajištěn odborný výklad s překladem. Budeme tábořit na březích řek a jezer, kudy vedly staré obchodní cesty, lovit ryby, sbírat houby ukryté v kobercích mechů a trpět pod údery březových větviček v ruské sauně. To vše v zemi, kde se můžeme s místními obyvateli jednoduše domluvit a která ani přes svou truchlivou historii neztratila nic na své pohostinnosti a romantické kráse.
POZOR! Jedinečná příležitost zúčastnit se této legendární akce právě v sezóně 2018 - další příležitost bude až v roce 2020.

Program : 1. - 2. Cesta z Brna přes TRAKAI (koupání a prohlídka) a VILNIUS  - prohlídka a pak hurá do MOSKVY, kde se ubytujeme na dvě noci v hostelu.

3. - 4. Zahájíme prohlídku centra Moskvy: KREML , RUDÉ NÁMĚSTÍ , CHRÁM VASILA BLAŽENÉHO , Chrám Krista Spasitele, GUM, Mauzoleum V. I. Lenina. Večer pak spočineme v oblíbeném letním carském sídle v Kolomenském  s přilehlým parkem. Druhý den nás čeká Treťjakovská galerie a pak přesun přes  ABRAMCEVO (vesnické sídlo, kde maloval M. A. Vrubel a I. J. Repin, psal I. S. Turgeněv a N. A. Někrasov) do  starého ruského města SERGIJEV POSAD, kde se zaposloucháme do večerních zvonů ve slavném monastýru.


5. - 9. Dopoledne navštívíme unikátní chrám sv. Jiří v JURJEVU POLSKÉM a pak nás už čeká SUZDAL  – starobylé ruské město s kompletně zachovalou architekturou. Pěšky si zajdeme k malebnému unikátnímu chrámu P. Marie Pomocné na říčce Něrli  , ve které se vykoupeme. Busem se přesuneme do města VLADIMIR s bělokamenným Uspenským saborem, který vyzdobil Andrej Rublev. Město PERESLAVL ZALESSKIJ nás uchvátí koupáním v jezeře Pleščevo a muzeem lesní úzkorozchodky. ROSTOV VELIKÝ  je známý zachovalým sněhobílým Kremlem a JAROSLAVL na břehu Volhy zase jako město zvonů, zvonkoher a malovaných chrámů. Po noci pod hradbami Spaso-priluckého monastýru navštívíme tržiště ve Vologdě – kdysi poslední výspě civilizace na cestě na sever a pak už vjedeme do nekonečných lesů. Čeká nás tady KIRILLOV – nejrozsáhlejší klášterní komplex v Rusku a kousek dál bývalý ženský klášter GORICY opředený pověstmi a zničený hledači pokladů. Nemůžeme minout FERAPONTOVO  s jedinečnými malbami středověkého malíře Dionýsia a s nádherným tábořením s výhledem na klášter zpříjemněným pobytem v ruské sauně.

10. - 13. Budeme si užívat divočiny: čeká nás cesta tajgou na sever, táboření na březích jezer a řek, Kenozerskij NP a vesnice Ljadiny - živý skanzen dřevěné architektury. Dojedeme až do centra obchodu se solí,  města Kargopol, ukrytého v tajze. Pak překročíme tragicky proslulý Bělomořsko-baltský kanál a z přístavu Kem poplujeme na SOLOVECKÉ OSTROVY  v Bílém moři.

14. - 18. Po dlouhé cestě spočineme na 4 dny na Soloveckých ostrovech. Návštívíme slavný klášter, muzeum ruské severské mořeplavby i jediné ruské muzeum gulagu. Prohlédneme si všechny zajímavosti ostrovů s osadami, kostely, mechovými jezírky a s pobřežím plným ledovcových valounů a na fakultativních plavbách navštívíme nejposvátnější místo pravoslavného Ruska – ostrov Anzer i Zaječí ostrovy s nálezy tajemných labyrintů.

19. - 22. Navštívíme naleziště petroglyfů v Zalavruze u Bílého moře a pak přes Petrozadovsk – centrum Karélie a se přesuneme do PETROHRADU . Úvodem navštívíme letní paláce a fontány Petra I. v Petrodvorcích a pak už nás čeká centrum: Aurora, Petropavlovská pevnost (carské hrobky a obávané carské vězení), Ermitáž, Něvský prospekt, Chrám sv. Izáka, Muzeum Dostojevského, Muzeum A. S. Puškina, noční zvedání mostů na Něvě. Po dvou nocích v Petrohradě se přes Carskoje Selo a jantarovou komnatu přesuneme do NOVGORODU , kde si užijeme krás starobylého ruského města, koupání na městské pláži a prohlídku muzea malíře Theofana Řeka. V posledním ruském městě PSKOV zhlédneme starou pevnost a poklady Mirožského monastýru s unikátními freskami z 12. století.

23. - 24. Cesta přes Pobaltí (prohlídka KAUNASU, skanzen Rumšiškés) a Polsko zpět do Brna.

Při návštěvě nejvýznamnějších památek je zajištěn odborný průvodce s překladem.

Ubytování: hostel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

8 290 Kč
Základní cena od 8 290 Kč

Malý okruh Pobaltím

Litva
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech,…
termín: 06.08.2018 délka: 7 dní
45 990 Kč
Základní cena od 45 990 Kč

Baltský okruh + Helsinky

Litva
Navštivte s námi země bývalých německých rytířů s nádhernou severskou přírodou a řadou památek. Jako bonus navštívíme lodí finské Helsinky.
termín: 14.08.2018 délka: 9 dní
13 300 Kč
Základní cena od 13 300 Kč

Litva a Lotyšsko

Litva
Dnes už malé pobaltské státy nejsou vnímány jen jako chudé a nezajímavé „ruské“ končiny kdesi na východě… Jsou to neuvěřitelně čisté a upravené země s nekonečnými lesy, přírodně velice příjemné a poutavé, každá s několika Národními parky a úžasnými mořskými plážemi, originální kuchyní, řezbářskou tradicí,…
termín: 14.08.2018 délka: 13 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kaunas -1 °C
Palanga 3 °C
Siauliai -1 °C
Vilnius -1 °C

Základní informace

Litva

Litva
Hlavní město: Vilnius
Počet obyvatel: 3 891 338
Měna: LTL
Rozloha: 65,200 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://litva.vasezajezdy.cz/zajezdy/moskva-petrohrad-a-solovecke-ostrovy-489866/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://litva.vasezajezdy.cz