Národní parky severního Ruska

cena od 19 200 Kč termín: 26.07.2019 délka: 17 dní (zájezd č. 519385)

17 - denní zájezd

Rusko – země stejně tak mnohotvárná a plná protikladů, jako obrovská. Po staletí přitahovala zvídavé Evropany ve snaze ji poznat a aspoň něco z její historie, kultury a zvyklostí pochopit. Mnozí z prvních Evropanů připluli do Ruska po obchodní magistrále, která od 16. st. spojovala Moskvu s Evropou a která vedla přes Bílé moře po řece Oněze. Tudy plul car Petr I. do Evropy, tudy se vydávali odvážní ruští cestovatelé a obchodníci na své dobrodružné výpravy a na lov na Novou zemi, do polárního moře a po sibiřských řekách. Odsud pocházeli první ruští osídlenci Aljašky. Ruský sever, jak se tato etnografická oblast kolem Oněgy a Archangelska nazývá, byl díky staletému osídlení a díky odlehlosti odedávna zdrojem ruské kultury, tady lze najít kořeny ruské originální a monumentální dřevěné architektury, tady vznikly mnohé ruské pověsti a pohádky. Tady má svůj domov děda Mrazík a tady bydlí Nastěnka ve srubu postaveném ze staletých borovic.

Na našem putování po ruském severu projedeme tajgou, močály a po březích jezer po stopách pradávné obchodní magistrály několik tisíc kilometrů. Budeme se kochat malebností severské přírody, obdivovat dřevořezbou malované roubené rybářské domy a mohutné dřevěné chrámy postavené bez jediného hřebíku, krmit se borůvkami a rybami a tábořit na březích jezer. Oporou nám bude náš toulavý autobus, který nám poskytne polopenzi i útulek a který nás doveze i na místa, kam noha evropského poutníka již dlouho nevstoupila. Máte jedinečnou možnost absolvovat tento zájezd v létě 2019, následující rok bude v nabídce opět vystřídán okruhem na Solovecké ostrovy.

Program: 1.- 2. Cesta z Brna přes TRAKAI (koupání a prohlídka) a VILNIUS   (prohlídka).

3. Ve starobylém městě PSKOV zhlédneme starou pevnost a poklady Mirožského monastýru  s unikátními freskami z 12. st., přesuneme se do NOVGORODU , kde si užijeme krás starobylého ruského města, koupání na městské pláži a prohlídku muzea malíře Theofana Řeka , kde nedaleko přespíme v hostelu.

4.-5. Vydáme se na sever do Valdajského NP, kde přespíme, pokocháme se výhledem na jezera a vykoupeme se.  Budeme pokračovat do NP Ruský sever, kde v KIRILLOVĚ budeme obdivovat nejrozsáhlejší klášter v Rusku a ve FERAPONTOVU  jedinečné malby středověkého malíře Dionýsia. Utáboříme se s nádherným výhledem na klášter.

6. Po cestách, které se stále více noří do tajgy, projedeme k východnímu břehu Ladožského jezera a pak do pohádkově seversky krásného Kenozerského národního parku u malebného jezera Lekšmozero.

7. - 9. Hodíme si batohy na záda a vydáme se po staré kupecké stezce (celkem 20 km za 3 dny) z vesnice Maseľga do vesnice Veďjagino napříč KENOZERSKÝM NÁRODNÍM PARKEM k jeho severní hranici. Čekají nás tábořiště na březích průzračných jezer, vesnice s roubenými domy z 18. stol., posvátná poutní místa, kaňon říčky Porženky a staleté kostelíky postavené jen s pomocí sekery a bez jediného hřebíku a spaní i vaření v divoké přírodě. Kdo by se na putování natěžko necítil, může krásy NP objevovat i nalehko se zázemím u busu.

10. – 11. Po prohlídce pamětihodností a krásných scenérií severní části Kenozerského parku přejedeme do vesnic Šolochovskaja a Oševenskoje, které se zachovaly staletími takřka neporušené včetně unikátních dřevěných chrámů a ohromných dřevořezbou zdobených statkářských roubenek.

12. Přejedeme do městečka KARGOPOL, kde navštívíme místní vlastivědné muzeum a pokocháme se množstvím bělokamenných chrámů tohoto kdysi bohatého centra ruských kupců a mořeplavců.

13. Tajgou se vydáme zpět na západ do vesnice Marino na břehu řašelinově temné říčky Andoma, kde se utáboříme a odpočineme si v ruské bánji.

14. – 15. Budeme se vracet domů přes NOVGOROD (tam přespíme v hostelu)  a PSKOV.


16. – 17. Čeká nás cesta přes Pobaltí (prohlídka KAUNASU , skanzen Rumšiškés) a Polsko zpět do Brna.

Ubytování: hostel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

11 690 Kč
Základní cena od 11 690 Kč

Národní parky, zámky i metropole severu Polska a Pobaltí

Litva, Mazurská jezera
Pobřeží Baltského moře a přilehlé oblasti se nám představí v hlavní roli tohoto výjimečného zájezdu. Historická cihlová města, z nichž některá byla v minulosti členy slavné hanzy vás nadchnou stejně jako přírodní zajímavosti (písečné duny, Mazurská jezera), které na této cestě mají své neopomenutelné…
termín: 08.07.2019 délka: 10 dní
11 450 Kč
Základní cena od 11 450 Kč

Velký okruh Pobaltím

FirstMinute
Litva
VARŠAVA - KAUNAS - TRAKAI - VILNIUS - KLAIPÉDA - NP NERIJA - PALANZA - VRCH KŘÍŽŮ - TALLIN - GAUJA - SIGULDA - TURAIDA - CÉSIS - RIGA Program:   1.den – ODJEZD Z ČR - VARŠAVA odjezd v brzkých ranních hodinách do Polska, odpoledne kratší prohlídka Varšavy – Starý Rynek, Barbakan, Krakovské předměstí…,…
termín: 20.07.2019 délka: 8 dní
8 290 Kč
Základní cena od 8 290 Kč

Malý okruh Pobaltím

Litva, Kryžiu Kalnas
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech,…
termín: 05.08.2019 délka: 7 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kaunas 15 °C
Palanga 12 °C
Siauliai 14 °C
Vilnius 11 °C

Základní informace

Litva

Litva
Hlavní město: Vilnius
Počet obyvatel: 3 891 338
Měna: LTL
Rozloha: 65,200 km2

Místopisy

  • Kaunas

    Ve druhém největším litevském městě Kaunas žije asi 400 tisíc obyvatel. Město leží na soutoku řek Neris a Němen a založeno bylo v 11. století. R. 1362 bylo město vypáleno…

  • Kryžiu Kalnas

    Hora křížů je umělý pahorek pokrytý desítkami tisíci kříži. První z nich na něm byly vztyčeny v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://litva.vasezajezdy.cz/zajezdy/narodni-parky-severniho-ruska-519385/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://litva.vasezajezdy.cz