Ruský sever

délka: 17 dní (zájezd č. 457695)

17 - denní zájezd

Rusko – země stejně tak mnohotvárná a plná protikladů, jako obrovská. Po staletí přitahovala zvídavé Evropany ve snaze ji poznat a aspoň něco z její historie, kultury a zvyklostí pochopit. Mnozí z prvních Evropanů připluli do Ruska po obchodní magistrále, která od 16. st. spojovala Moskvu s Evropou a která vedla přes Bílé moře po řece Oněze. Tudy plul car Petr I. do Evropy, tudy se vydávali odvážní ruští cestovatelé a obchodníci na své dobrodružné výpravy a na lov na Novou zemi, do polárního moře a po sibiřských řekách. Odsud pocházeli první ruští osídlenci Aljašky. Ruský sever, jak se tato etnografická oblast kolem Oněgy a Archangelska nazývá, byl díky staletému osídlení a díky odlehlosti odedávna zdrojem ruské kultury, tady lze najít kořeny ruské originální a monumentální dřevěné architektury, tady vznikly mnohé ruské pověsti a pohádky. Tady má svůj domov děda Mrazík a tady bydlí Nastěnka ve srubu postaveném ze staletých borovic.

Na našem putování po ruském severu projedeme tajgou, močály a po březích jezer po stopách pradávné obchodní magistrály několik tisíc kilometrů. Budeme se kochat malebností severské přírody, obdivovat dřevořezbou malované roubené rybářské domy a mohutné dřevěné chrámy postavené bez jediného hřebíku, krmit se borůvkami a rybami a tábořit na březách jezer. Oporou nám bude náš toulavý autobus, který nám poskytne polopenzi i útulek a který nás doveze i na místa, kam noha evropského poutníka již dlouho nevstoupila. Máte jedinečnou možnost absolvovat tento zájezd v létě 2017, následující rok bude v nabídce opět vystřídán okruhem na Solovecké ostrovy.

Program : 1.- 2. Cesta z Brna přes TRAKAI (koupání a prohlídka) a VILNIUS   (prohlídka).

3. Ve starobylém městě PSKOV zhlédneme starou pevnost a poklady Mirožského monastýru  s unikátními freskami z 12. st., přesuneme se do NOVGORODU , kde si užijeme krás starobylého ruského města, koupání na městské pláži a prohlídku muzea malíře Theofana Řeka , kde nedaleko přespíme v hostelu.

4. Vydáme se na sever, přes KIRILLOV – nejrozsáhlejší klášterní komplex v Rusku. Kousek dál nemůžeme minout FERAPONTOVO  s jedinečnými malbami středověkého malíře Dionýsia a s nádherným tábořením s výhledem na klášter.

5. Po cestách, které se stále více noří do tajgy, projedeme k východnímu břehu Ladožského jezera a pak dopohádkově severskykrásného Kenozerského národního parku u malebného jezera Lekšmozero.

6. - 8. Hodíme si batohy na záda a vydáme se po staré kupecké stezce (celkem 36 km za 3 dny) z vesnice Maseľga do vesnice Veďjagino napříč KENOZERSKÝM NÁRODNÍM PARKEM k jeho severní hranici na KENOZERU. Čekají nás tábořiště na březích průzračných jezer, vesnice s roubenými domy z 18. stol., posvátná poutní místa, kaňon říčky Porženky a staleté kostelíky postavené jen s pomocí sekery a bez bez jediného hřebíku a spaní i vaření v divoké přírodě. Kdo by se na putování natěžko necítil, může krásy NP objevovat i nalehko se zázemím u busu.

9. Po prohlídce pamětihodností a krásných scenérií severní části Kenozerského parku přejedeme do vesnic Šolochovskaja a Oševenskoje, které se zachovaly staletími takřka neporušené včetně unikátních dřevěných chrámů.

10. – 11. Pojedeme po typické ruské výpadovce kolem řeky Oněgy a jejích vesnic a staletých dřevěných chrámů po kdysi jediné tepně spojující Moskvu s Evropou až do městečka ONĚGA, kde spočineme v místním hotýlku.

12. Smočíme nohu v Bílém moři a navrátíme se do centra oblasti – města KARGOPOL, kde navštívíme místní vlastivědné muzeum a pokocháme se množstvím bělokamenných chrámů tohoto kdysi bohatého centra ruských kupců a mořeplavců.

13. Přejedeme tajgou zpět na západ do vesnice Marino na břehu řašelinově temné říčky Andoma, kde se utáboříme a odpočineme si v ruské bánji.

14. – 15. Budeme se vracet domů přes NOVGOROD (tam přespíme v hostelu)  a PSKOV.


16. – 17. Čeká nás cesta přes Pobaltí (prohlídka KAUNASU , skanzen Rumšiškés) a Polsko zpět do Brna.

Ubytování: hostel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

23 800 Kč
Základní cena od 23 800 Kč

Moskva, Petrohrad a Solovecké ostrovy

Litva
Rusko nemůžete pochopit, můžete si jej ale zamilovat - tak praví klasik. Přesvědčte se sami a vydejte se s námi na dlouhé putování za ruskou duší, po stopách ruských malířů a mnichů prodchnutých bohohledačstvím, po těch nejvýznamnějších památkách ruského umění a stavitelství. Zamilujete si nekonečné…
termín: 13.07.2018 délka: 24 dní
10 990 Kč
Základní cena od 10 990 Kč

Litva - Národní parky Litvy na kole

Litva
Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích…
termín: 04.08.2018 délka: 9 dní
8 290 Kč
Základní cena od 8 290 Kč

Malý okruh Pobaltím

Litva
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech,…
termín: 06.08.2018 délka: 7 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Kaunas -1 °C
Palanga 3 °C
Siauliai -1 °C
Vilnius -1 °C

Základní informace

Litva

Litva
Hlavní město: Vilnius
Počet obyvatel: 3 891 338
Měna: LTL
Rozloha: 65,200 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://litva.vasezajezdy.cz/zajezdy/rusky-sever-457695/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://litva.vasezajezdy.cz